7 Temmuz 2011 Perşembe

Elif Şafak-Firarperest

Uzun zamandır kitap okumadığımı farkettim..Oysa ben kitapları ve okumayı çok severdim ..Aynı zamanda yazmayıda..
Geçenlerde YazarKafe nin facebook sayfasında yarısması vardı ve katılmıştım..Bu yarışma sonucunda Elif Şafak ' tan Firarperest kitabını kazandım hemde imzalııııı :) Teşekkürler Yazarkafe ..
Hemen okumaya başladım hatta yarıladım..Daha önceden Elif Şafak ı okumamıştım..Ama tarzını çok sevdim..Herkesin okumasını tavsiye ederimm..Aynı zamanda Bumerang ve Yazarkafeyi takip ederek sizde çeşitli kitaplarını kazanabilrsiniz :)


https://www.facebook.com/yazarkafe
https://www.facebook.com/bumerangnet


Firarperest hakkında..Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar… İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek... 
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkür ediyorummm :)